Partner
Poradnika

Mi Band 7

Młodzi ludzie często siedzą całymi dniami w domach - najpierw spędzają czas na nauce, a potem na graniu w gry i gapieniu się w smartfon albo telewizor. Mi Band 7, czyli opaska sportowa marki Xiaomi, może okazać się dla nich niezłym motywatorem do ruszenia się sprzed ekranu i wyjścia na zewnątrz, co pomoże im w utrzymaniu kondycji. To urządzenie, które kosztuje naprawdę niewiele, pozwala przy tym na rejestrowanie aktywności, w tym sportowej i przebytych kroków, a także snu (do tego może robić za delikatny i skuteczny budzik).

zobacz produkt

Asus Vivobook K513E

Jaki komputer sprawdzi się u ucznia szkoły średniej? Świetnym wyborem dla nastolatka będzie Asus Vivobook K513E z systemem Windows 10/11. Sercem tego laptopa z aż 15,6-calowym wyświetlaczem Full HD typu OLED (ten typ matrycy zapewnia świetne odzworowanie kolorów i głęboką czerń), jest procesor Procesor Intel Core i5-1135G7. Urządzenie nada się zarówno do nauki, jak i do grania w proste gry i oglądania filmów (obsługuje tryb HDR o jasności do 600 nitów). Do tego dochodzi do 16 GB RAM-u oraz dysk SSD o pojemności 512 GB. Nie zabrakło też zestawu wszystkich potrzebnych portów (w tym USB-C i HDMI), a to wszystko udało się zmieści w obudowie o grubości zaledwie 1,8 cm i wadze 1,8 kg.

zobacz produkt

Motorola Edge 30

Bardzo dobrym smartfonem dla ucznia liceum będzie Motorola Edge 30. Ten smukły smartfon w wersji z 8 GB RAM-u i 128 GB przestrzeni dyskowej można kupić za mniej niż 2000 zł. Urządzenie wyposażono w procesor Qualcomm Snapdragon 778G+ z obsługą łączności 5G i akumulator o pojemności 4020 mAh ładowany z mocą 33 W. Podzespoły trafiły pod AMOLED-owy ekran o przekątnej długości 6,5-cala (2400 na 1080 pikseli), w którym znalazło się wycięcie na aż 32-megapikselową kamerkę do wideorozmów. Aparat główny składa się z kolei z trzech obiektywów i robi zdjęcia o wielkości nawet 50 Mpix.

zobacz produkt

Amazon Kindle 10

Uczniowie liceum muszą bardzo dużo czytać, a papierowe podręczniki i lektury uzupełniające są problematyczne w transporcie - zarówno ze względu na ich gabaryty, jak i wagę. Na szczęście wiele z nich można zdobyć w formie e-booka, a następnie wgrać go na kompaktowy czytnik taki jak Kindle 10 od Amazonu. W pamięci takiego urządzenia można zmieścić setki książek, a oprócz pomocy naukowych również beletrystykę, w tym w języku angielskim. W nauce tego języka mogą pomóc wbudowany słownik oraz specjalny tryb wyjaśniający znaczenie trudniejszych słówek i pomagający w ich utrwalaniu.

zobacz produkt
wróć na stronę główną